Home
>
Nieuws
>
Het For Freedom Museum Knokke-Heist, 16 jaar jong !

Het For Freedom Museum Knokke-Heist, 16 jaar jong !

Op 25 april 2009, precies 16 jaar geleden, opende het "For Freedom Museum" in Knokke-Heist zijn deuren.

De opening gebeurde in aanwezigheid van toenmalig Burgemeester Graaf Leopold Lippens, Gouverneur Paul Breyne, Minister van Defensie Pieter De Crem, journalist en peter Paul Jambers en talrijke genodigden.

De Canadese oudstrijder Adrien Boivin van het Régiment de la Chaudière, was speciaal de oceaan overgevlogen op uitnodiging van conservators Freddy en Danny Jones om de opening mee te maken. In zijn toespraak beklemtoonde hij zijn dankbaarheid om de strijd van zijn Canadese gevallen strijdmakkers  in de herfst van 1944, in het FF Museum, levendig te houden, zelf werd hij krijgsgevangen genomen te Oostburg, opgesloten door de Duitsers in het Dorchester Hotel te Knokke en tenslotte op 1 november ’44  bevrijd.

Dankzij de inzet van voormalig directeur Toerisme André Desmidt en het gemeentebestuur K-H, kon via fondsen uit Europa, Vlaanderen en Knokke-Heist de restauratie van de gemeentelijke jongensschool Ramskapelle, gebouwd in 1876 plaats grijpen. Programmamaker Paul Jambers had de verzameling van WO II artefacts van Freddy in 2000 naar voorgebracht in zijn programma, “Kinderen uit de Tweede WO”, hier ontstond dan ook de oproep tot een mogelijke locatie voor het tot stand brengen van een museum omtrent de Battle of the Scheldt.

Intussen vonden precies 130.092 bezoekers van jaarlijks een 60-tal verschillende nationaliteiten de weg naar het For Freedom Museum te Knokke-Heist, Ramskapelle.

Het gemeentebestuur van Knokke-Heist, Westtoer, Toerisme Vlaanderen, Kustattracties, de VRT (via het programma “Andermans zaken” met Kamal Kharmach) en vele plaatselijke sponsors hielpen het For Freedom-team om een uniek parcours af te leggen en het museum op de wereldkaart te zetten.
De recentste verwezenlijkingen, “21st Army Group, Monty’s Men” , “Wings For Freedom”, “Het Burgemeester Frans Desmidt Terras” in samenwerking met “Cnocke is Hier” getuigen van de wil en inzet het museum uit te bouwen tot “The Place to be”.

Tenslotte een woord van dank naar onze actieve groep van vrijwilligers  en vaste medewerkers, wiens dagelijkse inzet het museum doet draaien en uitmunten.
Thanks guys & girls.

Danny en Freddy Jones
Conservators For Freedom Museum
Ramskapellestraat 91-93
B 8300 Knokke-Heist
0478 68 76 94